Maisto papildai nebus efektyvūs jei individo mityba nesutvarkyta

Faktoriai, įtakojantys maisto papildų poreikį

Faktą, jog sveikata – brangiausias turtas, dalis žmonių, deja, supranta per vėlai. Atrodo, jog jaunystė yra dar per ankstyvas laikas tuo susirūpinti, o metams bėgant paprasčiausiai tam nebelieka laiko. Aktyvus gyvenimo būdas, subalsansuotas poilsio režimas, pilnavertė mityba ir maisto papildai – tiek nedaug reikia, jog puoselėtume savo sveikatą. Beje, pastarieji gali būti pelnytai vadinami „gelbėjimosi ratu„: kai organizmui trūksta tam tikrų medžiagų ir dėl to sutrinka atitinkamų sistemų funkcionavimas, tinkamai parinkti papildai atstato balansą.

Maisto papildai – tai tam tikrų, organizmui reikalingų medžiagų šaltinis, skirtas mitybos vertei padidinti. Netinkamo laiko vartoti pastarųjų nėra – jų poreikis aktualus ir vaikui, ir suaugusiam. Kokios aplinkybės lemia maisto papildų vartojimo būtinybę?

Ydinga mityba. Faktas, jog Lietuvoje, prieš tai neturėjusioje didelių problemų dėl antsvorio, paskutiniu metu nutukusių asmenų skaičius ėmė augti žaibiškai. Natūralu, jog tokiame maiste nėra organizmui reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Maisto papildai – pagrindinis šaltinis pastarųjų poreikiui patenkinti.

Netinkamas gyvenimo būdas. Per mažai judate? O gal priešingai – dirbate itin sunkų fizinį darbą? Patiriate nuolatinį stresą ir neturite pakankamai laiko pailsėti? Be kavos neįsivaizduojate nei dienos, o ir alkoholis nėra tabu? Tai – dažno šiuolaikinio žmogaus kasdienybė, atnešanti žalingą poveikį sveikatai. Dėl šių rizikos veiksnių pastebimai išauga antioksidacinių medžiagų, vitaminų ir mineralų poreikis. Efektyviausias būdas jų gauti – vartoti maisto pakaitalus. Neišimtis su žmonėmis kurie nori numesti efektyviau svorį, tam rinkoje yra sukurtų papildų, skirtų padėti sulieknėti.

Ir daržovės – ne visagalės. Daržovės ir vaisiai vitaminais bei mineralais turtingiausi sezono metu, žiema ir pavasarį naudingųjų medžiagų kiekis ženkliai sumažėja. Termiškas apdorojimas mažina maisto biologinę vertę. Negana to, kai kurių medžiagų kiekis vaisiuose ir daržovėse yra toks mažas, jog žmogaus organizmo poreikių patenkinti negali.

Ligos ir vartojami medikamentai. Sergančio žmogaus organizmas dažnai nustekenamas – išsenka vitaminų bei mineralų atsargos. Kai kurie vartojami vaistai taip pat turi tokį šalutinį poveikį, tad po pastarųjų kurso maisto papildus vartoti būtina.

Maisto papildai būtini visiems, tačiau labiausiai susirūpinti turėtų asmenys, suvokiantys, jog jų propaguojamas gyvenimo būdas bei mityba nei iš tolo neprimena sveikatos puoselėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *